کوهنوردی, لوازم کوهنوردی

چگونه یک کیسه خواب انتخاب کنیم؟

  • تفاوت کیسه خواب کمپینگ با کوهنوردی چیست؟

به طور کلی کیسه خواب های کمپینگ فضای زیادی برای جا به جایی میگیرند در صورتی که کیسه خواب های کوهنوردی که مناسب حمل با کوله پشتی هستند بسیار سبک و کم حجم میباشد.اگر قرار است برای هر دو منظور استفاده شود بهتر است از کیسه خواب های کوهنوردی استفاده کنید،که کم حجم میباشد و از هم از لحاظ درجه دمایی مطلوب است و جا به جای آن آسان تر میباشد.

-مقیاس درجه بندی کیسه خواب

از آن جایی که همیشه میتوانید در اثر گرم شدن هوا کیسه خواب را استفاده نکنید اما بهتر است قبل از انتخاب کیسه خواب به درجه دمای روی کالا دقت بیشتری کنید که کدام گزینه مناسب کاربرد شماست.

در فصل تابستان حداکثر دما 0 درجه سانتی گراد مناسب است.

برای سه فصل(تابستان،بهار،پاییز) حداکثر دما 15- سانتی گراد مناسب است.

برای فصل زمستان حداقل دما 15- مناسب است.

 همه ی این گفته ها بنا بر شرایط محیطی بستگی دارد که شما در چه شرایطی قرار گرفته اید،به دلیل آن که درجه دمای بدن هر فرد متفاوت است،نوع سوخت و ساز بدن،نوع تغذیه،نوع پوشش لباس روی دمای بدن شما تاثیر بسیاری دارد.

به طور کلی کسانی که کیسه خواب های کمپینگی نیاز دارند از کیسه خواب های مستعطیل شکل استفاده میکنند که از یک طراحی ساده برخوردار است،این سبک کیسه خواب از فضای داخلی بزرگی برخوردار است که همین امر سبب شده که به راحتی جا به جا شوید و احساس کاملا راحتی داشته باشید.

-انواع کیسه خواب به چه صورت است؟

کیسه خواب به صورت کلی در سه نمونه تولید میشود.

1-کیسه خواب مستعطیل:بیشترین کاربرد را در برنامه های کمپینگ دارد،این کیسه ها باعث میشود فضای زیادی برای کشش دست و پا داشته باشد.

2-کیسه خواب مومیایی:به منظور حفظ گرمایش بهترین نمونه کیسه خواب طراحی شده مومیایی میباشد به دلیل حفظ دمای بدن که هیچ گونه پرتی هوا ندارد.

3-کیسه خواب دونفره:کیسه خواب های دونفره برای زوج ها مناسب میباش،نوع ساختار این محصول به شکلی است که کیسه خواب ها هر دو باید یک مارک باشند و زیپ های سمت راست و چپ به هم متصل میشوند و یک کیسه خواب دو نفره را تشکیل میدهند.

-انتخاب نوع عایق کیسه خواب به چه صورت است؟

کیسه خواب ها از دونوع پوشش ساخته میشود(الیاف و پر)

1-1-پوشش الیاف:مقرون به صرفه/قیمت مناسب/خشک شدن سریع/ضدآلرژی و حساسیت/ضد نم و رطوبت/در هوای سرد و خشک عملکرد مناسبی دارد.

1-2-پوشش پر:برای شرایط مرطوب پوشش شمعی دارد/حجم بسیار کم و وزن پایین/دوام و طول عمر بالایی دارد و از گرمایش محصول کم نمیشود.

-ویژیگی های دیگر کیسه خواب

2-1 جنس بیرونی کیسه خواب:ساخته شده از پلی استر نایلون با دوام که در برابر آب و رطوبت و باد مقاومت مناسبی دارد و از گرد و غبار هم جلوگیری میکند.

2-2 کلاه کیسه خواب:کلاه کیسه خواب تاثیری زیادی روی حفظ دمای فرد دارد و به طوری که قسمت کلاه کیسه خواب بند گیر دور گردن  دارد که از نفوذ سرما جلوگیری میکند.

2-3 ویژیگی زیپ:قسمت زیپ کیسه خواب مهم است در صورتی که اگر از زیپ با کیفیت استفاده نشود باعث نفوذ سرما و اذیت شدن شخص میشود که به راحتی داخل کیسه سرد میشود،کیسه خواب های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی آرال کالا از بهترین برندهای دنیا عرضه میشود.کیسه خواب های جدید از زیپ های پوششی استفاده میشود که عمر زیپ را چندین برابر میکند.

2-4 آستر کیسه خواب:آستر داخلی کیسه خواب های مرغوب از جنس (DWR) استفاده شده است که باعث ضد تعریق شدن آن میشود که برای شست و شو هم بسیار راحت تر میباشد.

منشتر شده از:آرال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =